ӘЛЕУМЕТТІК СЕРІКТЕСТІК ШЕҢБЕРІНДЕ ОҚЫТУ САПАСЫН АРТТЫРУ

Нарықтық экономиканың қарқынды дамуы жағдайында қоғам өмірінде болып жатқан өзгерістер оқу орындарына деген қатынасты да өзгертеді. Мемлекет, жұмыс берушілер бәсекеге қабілетті маманды дайындауға жоғары талаптар қояды: кәсіпқойлық, құзыреттілік, жоғары зияткерлік деңгей кең ой-өрісі.

Жоғары білікті бәсекеге қабілетті маманды даярлау мақсатында бизнес пен білім беру арасында бірлескен қызмет, яғни өзара тиімді серіктестікті дамыту қажет.

Алматы автомеханикалық колледжі жыл сайын қаланың 25 ірі автокөлік кәсіпорындарымен білікті жұмысшы кадрларды даярлауға шарт жасайды.Бірлескен қызмет туралы шартқа сәйкес барлық автокөлік кәсіпорындары студенттердің өндірістік тәжірибесін ұйымдастыруға, колледжмен бірлесіп әзірленген өндірістік тәжірибе туралы бағдарламаға сәйкес ақы төленетін жұмыс орындарын резервтеуді жүзеге асыруға міндеттенеді.

“СВС – ТРАНС” ЖШС халықаралық көлік компаниясымен 15 жылдан астам жұмыс істеп келеді, “Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану” мамандығы бойынша әлеуметтік серіктестік шеңберінде дуальді жүйе бойынша мамандарды даярлауға 2012 жылдан бастап 2019 жылға дейін шарт жасалды, сондай-ақ 50-ден астам студент жыл сайын өндірістік тәжірибеден өтеді және оқу орнын бітіргеннен кейін кәсіпорынға жұмысқа орналасады. Осы компания қызметкерлерінің 45% – дан астамы біздің оқу орнының түлектері болып табылады. Сонымен қатар, “MEGA моторс” ЖШС, “MBServisecentre” ЖШС Бас директоры Біздің колледждің түлегі Оспанов Евгений Каппасайлеевич сияқты кәсіпорындармен ұзақ мерзімді шарттар жасалды.  Жоғарыда көрсетілген кәсіпорындар бес жыл бойы “Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану” мамандығына сәйкес біздің колледжіміздің 25 түлектерінен жасалған келісім-шарт негізінде жұмысқа орналасуға міндеттенеді.  Қала кәсіпорындарынан жыл сайынғы тапсырыс бар. Алматы: “AstanaMotorsAlmaty” сауда үйі ЖШС, “Алматинский автоцентр КАМАЗ” ЖШС, “Искер” АҚ, “Голубая Звезда Казахстана” ЖШС, “Юнитрейд Экспо Групп Азия” ЖШС, “HyundaiAutoAlmary” ЖШС, “А – MotorsAuto” ЖШС, “Центр – Бавария” ЖШС, АКПО “Модуль” АҚ, “SubaruMotorAlmaty” ЖШС, “Замангаз сервис” ЖШС, “NOIMANautoservice”, “автолига Инвест” ЖШС, “СВС-Транс” ЖШС, “MEGA Моторс” ЖШС, “MBSERVISECENTRE” ЖШС, “AllurAuto” ЖШС компаниялар тобы, “mercurautoltg” ЖШС, “Falconautogroupkz” ЖШС жасалған шарттарға сәйкес, мамандарды дайындауға бірлескен қызмет туралы.

Өндірістік практика аяқталғаннан кейін ұйымдардан колледж студенттерді жақсы дайындағаны үшін колледжде оқуды аяқтағаннан кейін жұмысқа шақыра отырып, көптеген алғыс хаттар алады. Кәсіпорындардағы өндірістік тәжірибе автомобильді жөндеудің қазіргі заманғы талаптарына сәйкес келетін машиналар мен құрал-жабдықтарда өтеді. Өндірістік практикадан өту кезінде колледж студенттері кәсіпорындарда бекітіледі және үш жыл бойы бір кәсіпорында тәжірибеден өтеді. Біздің колледж түлектері жоғары біліктілікті талап ететін және әрдайым сұранысқа ие жұмысты атқара алады, сондықтан жұмыс орындарымен қамтамасыз ету және жұмысқа орналастыру 100% құрайды.